Hädaolukord Iraagis

Aastakümnete pikkuse konflikti ja vägivalla tõttu on kodudest lahkuma pidanud miljonid iraaklased.

Paljud hirmunud inimesed on põgenenud kõigest seljas olevate riietega. Tänaseks on paljude piiratud finantsvahendid kulunud elulisele majutusele ja toidule ning hädaabi on vältimatu.

3,022,164

riigisiseselt ümberasunud


1,226,305

ajutistes linnakutes


Viimased uudised

Uuendatud 28.02.2017

 

”Lahkumisele polnud lihtsalt muud võimalust, sest meie lapsed olid ohus. Jätsime maha kõik –  riided, mööbli, isegi toidu”

Nafa Jihad, 40, isa

Alates 2014. aasta algusest on sunnitud ümber asuma üle kolme miljoni iraaklase üle terve riigi ning ligi 220 000 on põgenikud teistes riikides. Massilised hukkamised, süstemaatiline vägistamine ja hirmuäratavad vägivallateod on laialdased ning inimõigused ja õigusriik on pideva rünnaku all. Arvestuste kohaselt vajab 2016. aasta lõpuks humanitaarabi üle 11 miljoni iraaklase.

Iraagi Kurdistani regioonis on varjupaika otsinud ligi 1,8 miljonit Iraagi ja Süüria kodanikku, samas on ümber asuma sunnitud ligi viiendik rahvastikust. Kogukonnad, ametivõimud ja taristu on murdumise äärel.

Kuidas ÜRO Pagulaste Ülemvoliniku Amet neid aitab?

UNHCR tegutseb Iraagis ja ümbritsevates regioonides kohapeal, pakkudes kaitset ja elusid päästvat abi näiteks telkide, madratsite ja muu esmatarbekauba näol. Kuid olukord muutub aina halvemaks ja meie varud on otsakorral.

Vajame teie abi.