Hädaolukorrad

Hädaolukordades peame mõtlema ja tegutsema kiirelt. Sõltumata sellest, kas inimesed on pidanud oma kodudest põgenema vägivalla hirmus või nad on üleöö poliitiliste rahutuste tõttu ümberasustatud - UNHCR on abiks.

Meie abi ja eksperdid on valmisolekus üle maailma. Tänu oma tarnijate, eriasutuste ja partnerite võrgustikule suudame käivitada päästeoperatsiooni 72 tunni jooksul.

Selle võimekuse säilitamiseks on meie amet välja töötanud regulaarsed koolitusprogrammid. Need hõlmavad hädaolukordades toimetuleku koolitust, mis valmistab kõik hädaolukorra reageerimisrühma (ERT) nimistus olevad vabatahtlikud ette kõikvõimalikeks eelseisvateks kriisideks. Nädalapikkune kursus toimub kolm kuni neli korda aastas kuni 40 inimesele ning see keskendub meeskonnatööle, tegevuste planeerimisele, suhtlemis- ja läbirääkimisoskustele, turvalisusele ja muule.

UNHCRi Bangkokis asuv eCentre aitab samuti parandada valmisolekut ja reageerimissuutlikkust hädaolukordadeks Aasia ja Vaikse ookeani piirkonna riikides spetsiifiliste koolituste ja teiste suutlikkust arendavate meetmete abil. Lisaks teeme koostööd ametitevaheliste algatuste kaudu, et tõhustada varajast hoiatust ja valmisolekut.