'
;

Põgenikud

Kujutlege, et olete ohutusse paika põgenemiseks sunnitud oma riigist lahkuma. Õnne korral jätkub teil aega kott pakkida. Kui ei, siis jätate kõik sinnapaika ning jooksete

Põgenikud on inimesed, kes pôgenevad konflikti või tagakiusamise eest. Neid määratlevad ja kaitsevad rahvusvahelised seadused ning neid ei tohi tõrjuda ega tagasi saata olukorda, kus nende elu ja vabadus on ohus. UNHCR on neid aidanud enam kui poole sajandi vältel. Elu põgenikuna on raske ette kujutada, ent see on hirmuäratav reaalsus ligi 20 miljoni inimese jaoks üle maailma.

2014. aastal tõusis põgenike arv 14.4 miljonini. Veel 5.1 miljoni põgeniku eest, kes on registreeritud kuuekümnes Lähis-Ida laagris, hoolitseb Palestiina pagulasi Lähis-Idas toetav ÜRO abiorganisatsioon (UNRWA), mis loodi 1949. aastal eesmärgiga abistada ümberasustatud palestiinlasi.

Põgenike kaitsmisel on palju aspekte, sealhulgas kaitstus ohtlikku olukorda naasmise eest, ligipääs õiglasele ja tõhusale asüüli taotlemise korrale ning meetmed, mis tagavad pikaajalise lahenduse ootel olles põhiliste inimõiguste kaitse. UNHCR töötab selle nimel ööpäevaringselt, ent ei saa seda teha üksi.

Teie abi aitab meil anda miljonitele elupäästvat kaitset