'
;

Pabėgėliai

Įsivaizduokite, kad dėl savo saugumo esate priversti bėgti iš savo šalies. Jei jums pasisekė, turėjote laiko susikrauti lagaminą. Jei ne, turėjote paprasčiausiai viską mesti ir bėgti.

Pabėgėliai – tai žmonės, kurie bėga nuo karinių konfliktų ir persekiojimo. Tarptautinė teisė apibrėžia pabėgėlių statusą, juos saugo ir reikalauja, kad pabėgėliai nebūtų išsiųsti iš šalies ar grąžinti į tokias situacijas, kuriose kyla pavojus jų laisvei ir gyvybei. UNHCR padeda pabėgėliams jau daugiau nei pusę amžiaus.

Pabėgėlio gyvenimą gali būti sunku įsivaizduoti, tačiau beveik 20-čiai milijonų žmonių visame pasaulyje tai – siaubinga tikrovė.

2014 m. pabėgėlių skaičius išaugo iki 14,4 milijonų. Dar 5,1 milijonais registruotų pabėgėlių maždaug 60-yje stovyklų Viduriniųjų Rytų regione rūpinasi Jungtinių Tautų Paramos ir darbo agentūra Palestinos pabėgėliams Artimuosiuose Rytuose (UNRWA), įkurta 1949 m. rūpintis perkeltaisiais palestiniečiais.

Pabėgėlių apsauga susijusi su daugeliu aspektų, tokių kaip saugojimas nuo grąžinimo į pavojaus zonas, prieiga prie teisingų ir veiksmingų prieglobsčio suteikimo procedūrų bei pagrindinių žmogaus teisių užtikrinimas, kol ieškoma ilgalaikio sprendimo. Kad visa tai būtų užtikrinta, UNHCR dirba 24 valandas per parą, tačiau negalime to padaryti vieni.

Jūsų parama padeda mums ir toliau teikti gyvybes gelbstinčią apsaugą milijonams žmonių.