'
;

Nanseno pabėgėlių apdovanojimas

Tik nedaugelis humanitarinių apdovanojimų savo svarumu prilygsta UNHCR Nanseno pabėgėlių apdovanojimui, kuris kasmet suteikiamas už ypatingus nuopelnus dirbant su priverstinai perkeltais žmonėmis.

2015 metais UNHCR Nanseno pabėgėlių apdovanojimą gavo Aqeela‘i Asifi už savo nepailstančias pastangas suteikti išsilavinimą šimtams pabėgėlių mergaičių.

2015 metais Nanseno pabėgėlių apdovanojimas paskirtas Aqeela Asifi už jos išskirtinį indėlį siekiant suteikti mergaitėms išsilavinimą įgalinti jų teises Pakistane esančioje Pandžabo provincijoje.

Suteikiant šį apdovanojimą, pagerbiami jo įkūrėjo darbai, atkreipiamas dėmesys į laureatų atkaklumą ir stiprybę priešiškomis sąlygomis, prisidedama prie UNHCR ir šios organizacijos partnerių palaikymo.

Nuo Nanseno pabėgėlių premijos įsteigimo 1954 metais buvo apdovanota daugiau nei 60 žmonių, grupių ir organizacijų, atsidėkojant už jų išskirtinį ir atsidavimo kupiną darbą, kuriuo siekiama padėti priverstinai perkeltiesiems.

Tačiau šios istorijos nesibaigia apdovanojimų ceremonija. Nanseno premijos laureatams yra skiriama 100 000 JAV dolerių investicijai į jų atliekamus gyvybiškai svarbius darbus. Dabartinė laimėtoja Aqeela Asifi planuoja realizuoti projektą, kuris suteiks besimokančioms mergaitėms galimybę baigti mokslus Pakistane. Projektas taip pat pagerins į šalį sugrįžtančių vaikų ir jaunimo galimybes įgyti esminius raštingumo įgūdžius ir pradinį išsilavinimą, steigiant Bendruomenės mokymo centrus (CLC, angl. Community Learning Centers) Kabule.

Sužinokite daugiau apie vėliausią laureatą. (??)