Kritinės situacijos

Kritinėse situacijose turime mąstyti ir veikti greitai. Jei karinis konfliktas privertė žmones palikti savo namus arba jei dėl politinių neramumų gyventojai turėjo persikelti per vieną naktį, UNHCR valdyba pasiruošusi padėti

Mūsų pagalbininkai ir ekspertai pasiruošę veikti visame pasaulyje. Pasaulinio tiekėjų, specializuotų agentūrų ir partnerių tinklo dėka skubios pagalbos operaciją galime suorganizuoti per 72 valandas.

Kad galėtų palaikyti tokį pajėgumą, mūsų agentūra parengė reguliaraus apmokymo programas. Tarp jų yra Kritinių situacijų valdymo kursas, kuris paruošia mūsų savanorius, įrašytus į Kritinių situacijų reagavimo komandos (angl. Emergency Response Team, ERT) sąrašą, tinkamai reaguoti į bet kurią humanitarinę krizę.

Per šį savaitės trukmės, tris ar keturis kartus per metus rengiamą kursą apmokoma iki 40 žmonių. Jame kalbama apie komandinio darbo ugdymą, operacijų planavimą, komunikacinių ir derybinių įgūdžių lavinimą, saugumą ir kitus dalykus.

UNHCR e-centras Bankoke taip pat padeda gerinti pasirengimą kritinėms situacijoms ir gebėjimą į jas reaguoti Azijos ir Ramiojo vandenyno regione. Tai daroma per tikslingus apmokymus ir taikant kitas pajėgumų stiprinimo priemones. Be to, mes prisidedame prie iniciatyvų tarp agentūrų, kuriomis siekiama pagerinti parengtį ir gebėjimą anksti pastebėti pavojaus ženklus.