Pēc konfliktiem un vardarbības desmitiem gadu garumā miljoniem irākiešu ir bijuši spiesti pamest savas mājas.

Baiļu pārņemti daudzi bēga tikai ar to, kas mugurā. Tagad, kad pašu trūcīgie finanšu resursi ir izsmelti, maksājot par pajumti un pārtiku, viņiem neatliekami nepieciešama palīdzība.

Ziedot

Vairāk nekā

2,9 miljoni piespiedu kārtā pārvietoto Irākā

1,2 miljoni izvietoti pagaidu apmetnēs

 

ANO 2017. gada 7. decembra aplēses

“Mums nebija citas iespējas kā doties projām, jo tur nebija droši mūsu bērniem. Mēs atstājām visu – mūsu drēbes, mūsu mēbeles, pat mūsu pārtiku.”

Nafa Jihad, 40 gadi, tēvs

Kopš 2014. gada sākuma valsts iekšienē ir pārvietoti vairāk nekā 3 miljoni irākiešu, un gandrīz 220 000 ir devušies bēgļu gaitās uz citām valstīm. Plaši izplatīti ir masveida nāvessodi, sistemātiska izvarošana un šausmīgi vardarbības akti, un pastāvīgi tiek pārkāptas cilvēktiesības un tiesiskums. Prognozēts, ka 2016. gada beigās vairāk nekā 11 miljoniem irākiešu būs nepieciešama humanitārā palīdzība.

Gandrīz 1,8 miljoni irākiešu un sīriešu ir atraduši patvērumu Irākas Kurdistānas reģionā, kur pārvietoti apmēram 20 procenti iedzīvotāju. Vietējās kopienas, iestādes un infrastruktūra ir uz izturētspējas galējās robežas.

Ko UNHCR dara, lai palīdzētu?

UNHCR darbojas Irākā un apkārtējos reģionos, nodrošinot aizsardzību un palīdzību, kas glābj dzīvības, sagādājot, piemēram, teltis, matračus un citus pirmās nepieciešamības priekšmetus. Tomēr situācijai pasliktinoties, mūsu krājumi izsīkst.

Mums nepieciešams jūsu atbalsts.