'
;

Bēgļi

Iedomājieties, ka jūs būtu spiesti pamest savu valsti, lai meklētu drošāku vietu. Ja jums paveiktos, jūs pagūtu sakrāmēt koferi. Ja nē, jums būtu jāpamet viss un jābēg.

Bēgļi ir cilvēki, kas bēg no konfliktiem vai vajāšanas. Viņus definē un aizsargā starptautiskie likumi, un viņus nedrīkst izraidīt vai spiest atgriezties situācijās, kurās viņu dzīvība un brīvība tiktu apdraudētas. Mēs organizācijā UNHCR palīdzam šiem cilvēkiem jau vairāk nekā 50 gadus.

Vairumam ir grūti pat iedomāties, kāda ir bēgļa dzīve. Tomēr gandrīz 20 miljoniem cilvēku visā pasaulē tā ir baisa realitāte.

2014. gadā bēgļu skaits palielinājās līdz 14,4 miljoniem. Papildu 5,1 miljons reģistrēto bēgļu tiek aprūpēti aptuveni 60 nometnēs Tuvajos Austrumos. Šo darbu veic ANO Palīdzības un darba aģentūra Palestīnas bēgļiem Tuvajos Austrumos (UNRWA). Tā tika izveidota 1949. gadā, lai nodrošinātu pārvietoto palestīniešu aprūpi.

Bēgļu aizsardzībai ir daudz dažādu aspektu. Tie iekļauj nodrošinājumu pret atgriešanu bīstamā vidē, piekļuvi taisnīgām un efektīvām patvēruma piešķiršanas procedūrām, kā arī pasākumus, kas nodrošina pamata cilvēktiesību ievērošanu laikā, kad tiek meklēts ilgtermiņa risinājums. UNHCR strādā dienu un nakti, lai paveiktu visu iepriekš minēto, tomēr vieni paši mēs to nespējam.

Jūsu atbalsts palīdz mums turpināt glābt miljoniem cilvēku dzīvības, nodrošinot viņu aizsardzību.