'
;

Nansena Bēgļu balva

Reti kurām humānās palīdzības godalgām ir raksturīgs tik bagātīgs mantojums kā UNHCR Nansena Bēgļu balvai, ko pasniedz katru gadu atzinībā par īpašu veikumu piespiedu kārtā pārvietotām personām

Akīla Asifi (Aqeela Asifi) 2015. gadā ieguva UNHCR Nansena Bēgļu balvu atzinībā par viņas nesavtīgo palīdzību, sniedzot iespēju iegūt izglītību simtiem bēgļu meiteņu.

2015. gadā Akīla Asifi saņēma Nansena Bēgļu balvu par izcilo ieguldījumu meiteņu izglītošanā un pilnvērtīgu iespēju nodrošināšanā Pendžābas provincē Pakistānā.

Ar laureātu starpniecību šī godalga turpina tās dibinātāja mantojumu, akcentējot neatlaidību un pārliecību nelabvēlīgās situācijās un radot atbalsta platformu organizācijai UNHCR un tās sadarbības partneriem.

Nansena Bēgļu balva tika dibināta 1954. gadā. Kopš tā laika vairāk nekā 60 personas, grupas un organizācijas ir apbalvotas pateicībā par izcilu un nesavtīgu darbu pārvietoto personu labā.

Taču stāsts nebeidzas apbalvošanas ceremonijā. Nansena balvas laureātiem piešķir balvu 100 000 USD apmērā, ko ieguldīt glābšanas iniciatīvās. Mūsu pašreizējā laureāte – Akīla Asifi – plāno īstenot projektu, kas ļaus skolniecēm pabeigt izglītību Pakistānā. Tā rezultātā tiks arī uzlabota repatriantu bērnu un jaunatnes piekļuve pamata rakstpratībai un pamata izglītībai, pateicoties Kopienas izglītības centriem Kabulā.

Uzziniet vairāk par pašreizējo laureātu.