Jis svajoja atrasti vaistus nuo vėžio

Kai pabėgo nuo Talibano, Mojtaba buvo 13 metų

Mojtaba, 22: „Kelionė į Europą buvo labai sudėtinga. Tuo metu man buvo tik 13 metų. Kelionėje praradau vyresnįjį brolį. Jis nuskendo persikeliant iš Turkijos į Graikiją. Nuo tada turėjau verstis pats vienas. Sudėtingiausia man buvo tai, kad nežinojau, kuo gali pasitikėti. Tačiau man pasisekė. Austrijoje sutikau šeimą, kurie man padėjo ir padeda iki šiol. Dabar universitete studijuoju molekulinę biologiją.

Vaikystėje nieko nežinojau apie mokslą. Padėdavau tėvams dirbti laukuose Gazni provincijoje. Jie buvo ūkininkai, augino bulves, vaisius ir daržoves. Mus supo Talibanas. Būdami Hazara mažumos nariai, jie nuolat rizikavo. Jausmas lyg būtum įkalintas. Negalėjome laisvai judėti ir, anksčiau ar vėliau, būtume užpulti. Europa buvo mūsų vienintelė saugumo viltis.”

„Mano šeima iš Afganistano dabar su manimi, o aš siekiu savo svajonės apie vėžio tyrimus. Savo mokslų daktaro darbą norėčiau daryti užsienyje, gal Škotijoje, kur yra gerų smegenų srities specialistų. Esu pasiryžęs kovoti su vėžiu.“

Austria. Mojtaba Tavakoli's story

Mojtaba Tavakoli (22) pabėgo iš Afganistano, kai jam buvo 13. Šiandien jis studijuoja molekulinę biologiją Austrijoje, Vienos medicinos universitete ir ateityje ketina dirbti vėžio tyrimų srityje.

Mojtaba2

Mojtaba (22) savo šeimos namuose laiko rankose jauniausią brolį Omid Tavakoli (1), o šalia stovi jo mama Rehana Rahimi (46). Visa šeima vėl susitiko.

Austria. Mojtaba Tavakoli's story

Mojtaba dirba Vienos medicinos universiteto laboratorijoje. 13 metų Mojtaba kartu su broliu bėgo nuo Talibano, tačiau brolis nuskendo Egėjo jūroje. Šiandien, būdamas medicinos studentu, jis svajoja apie vaistų nuo vėžio atradimą.

Austria. Mojtaba Tavakoli's story

Tavakoli šeima džiaugiasi, galėdama kartu valgyti tradicinius pietus. Iš kairės į dešinę: Mojtaba mama Rehana Rahimi (46), sesuo Zahra Tavakoli (17), Mojtaba Tavakoli (22), brolis Omid Tavakoli (1) ir jo tėvas Joma Ali Tavakoli (53)

Austria. Mojtaba Tavakoli's story

Mojtaba (antras iš kairės) ir jo draugai iškyloje prie Vienos (Austrija“). „Man patinka Viena. Tai gražus miestas, kurį vadinu savo namais.“

Austria. Mojtaba Tavakoli's story

Mojtaba mokosi vėlyvą vakarą savo kambaryje įtėvių namuose. Jis nori siekti daktaro laipsnio vėžio tyrimų srityje.


Bėgdamas nuo Talibano iš Afganistano 13-metis Mojtaba Tavakoli turėjo tik pradinį išsilavinimą. Dabar jam 22-eji, jis studijuoja molekulinę biologiją Vienos medicinos universitete ir ateityje ketina dirbti vėžio tyrimų srityje. Tavakoli šeima, Afganistane engiamos Hazara mažumos nariai, 2006 m., kad pabėgtų nuo Talibano, išsiuntė du savo sūnus į Europą. Kai vyresnysis brolis Morteza, kuriam buvo 18 metų, nuskendo Egėjo jūroje, Mojtaba toliau keliavo vienas. Austrijoje jį globojo pora iš Austrijos, Marion Weigl ir Bernhard Wimmer.

Gavęs prieglobstį Austrijoje, Mojtaba galėjo priimti savo šeimą iš Afganistano. Kitas brolis Mustafa, kuriam buvo 12 metų, 2014 m. mirė nuo vėžio Vienoje. Asmeninės netektys ir jį palaikančių gerumas motyvuoja Mojtaba.

„Mačiau tokių dalykų, kokių nėra matę ir dvigubai už mane vyresni žmonės,“ – sako jis. „Tai verčia mane griežčiau iš savęs reikalauti išnaudoti galimybes, kad šeima didžiuotųsi manimi.“

Parodykite savo solidarumą su pabėgėliais (#WithRefugees). Pasirašykite mūsų peticiją. Pasirašykite šiandien


Likite prisijungę. Sekite mus:

Right Petition Text – LT

Parodykite savo solidarumą su pabėgėliais (#WithRefugees).

Pasirašykite mūsų peticiją.

Pasirašykite šiandien

Pin It on Pinterest

X