Solaf mėgsta sportą ir svajoja gyventi Amerikoje

Ji ir jos šeima bėgo nuo karo Sirijoje

Solaf, 9: „Mano vardas Solaf. Aš esu iš Sirijos miesto Bosra. Atsimenu mūsų namą ten. Toks didelis su rudomis durimis. Lauke buvo sodas, kuriame augo alyvmedžiai, citrinmedžiai, apelsinmedžiai ir obelys. Auginome bazilikus, čiobrelius, ramunėles, petražoles, baklažanus ir bulves. Kai kovinė raketa pataikė į namo stogą, buvome priversti nakvoti mečetėje. Po to, subombardavo mečetę. Netrukus atvykome į Jordaniją.

Čia, stovykloje, man nelabai patinka. Nėra elektros. Naktį naudojame šviestuvus su saulės baterijomis, tačiau jie veikia tik 30 minučių. Jei turėtume elektrą, žiūrėčiau televizorių… ne, kompiuterį! Noriu žiūrėti televiziją per kompiuterį. Grįžusi iš mokyklos žaidžiu su draugias ir sportuoju. Mokausi Taikvondo, kad galėčiau apginti save, kai šalia nebus brolio. Jau beveik galiu padaryti špagatą – visai nedaug trūksta.”

„Norėčiau išvažiuoti į Ameriką. Vienas iš mano giminaičių kartą ten buvo ir pasakojo, kad gyvenimas ten normalus – dideli prekybos centrai ir geros mokyklos. Norėčiau ten išlaikyti egzaminus ir gauti gerus pažymius. Norėčiau tapti gydytoja ir gydyti sergančius diabetu. Kodėl? Nes mano mama serga diabetu. Noriu padėti savo šeimai, nes tai viskas, ką aš turiu.“

Jordan. Nine-year-old Syrian refugee, Solaf, with her brother Munaf, 21, at Azraq refugee camp

Munaf (21) laiko savo seserį Solaf (9), kuri demonstruoja savo naujus tekvondo įgūdžius Azrako pabėgelių stovykloje Jordanijoje.

Jordan. Nine-year-old Syrian refugee, Solaf, with her father Ahmad, 49, her mother Ruwaidah, 44 and brother Munaf, 21, at Azraq refugee camp

Sirų pabėgelė Solaf susijaudinusi rodo savo užbaigtą dėlionę palapinėje Azrako pabėgelių stovykloje. Jos tėvas Ahmad (49) ir mama Ruwaidah (44) nusprendė bėgti iš Sirijos su vaikais 2013 m.

Jordan. Nine-year-old Syrian refugee, Solaf, with her mother Ruwaidah, 44, at Azraq refugee camp

Ruwaidah (44) laiko savo energingąją dukrą Solaf (9) priešais šeimos konteinerį Azrako pabėgelių stovykloje. „Ji visada juda, niekada nebūna vienoje vietoje.“

Jordan. Nine-year-old Syrian refugee, Solaf, draws with coloured pens at the caravan where she lives with her brother and parents at Azraq refugee camp

Pabėgelė iš Sirijos Solaf piešia furgone, kuriame ji gyvena kartu su savo broliu ir tėvais Azrako pabėgelių stovykloje. Labiausiai ji ilgisi Sirijoje likusio senelio.

Jordan. Nine-year-old Syrian refugee, Solaf, with her father Ahmad on their way to their caravan at Azraq refugee camp

Solaf grįžta su tėčiu Ahmad (49) iš organizacijos „Finn Church Aid“ rengiamos mezgimo pamokos. Ji Azrako pabėgelių stovykloje lanko formaliojo ir neformaliojo ugdymo pamokas.

Devynerių metų Solaf yra pabėgėlė iš Sirijos, gyvenanti su tėvais ir vyresniuoju broliu Azrako pabėgėlių stovykloje, Jordanijoje. Kilusi iš Bosra miesto pietų Sirijoje, ji ir jos šeima pabėgo į Jordaniją 2013 m., po to kai namus pataikė raketa ir juos dalinai sugriovė. Solaf ryškiai prisimena konfliktą Sirijoje. „Pamenu, kai raketa pataikė į miesto kapines, kažkokio Mousa kūnas išlindo iš žemės.“

Nepaisant visko, ką matė, Solaf yra laiminga ir guvi, mėgsta sportuoti su stovyklos draugais ir dėlioti dėliones jos šeimos pastogėje. Jai patinka padėti mamai gaminti maistą ir tarškėti apie savo mėgstamiausio patiekalo šišbarako, avienos kukulių jogurto padaže, receptą.

Konfliktas Sirijoje, kuris tęsiasi ilgiau nei penkerius metus, sukėlė didžiausią pasaulyje pabėgėlių krizę, kurios metu į Jordaniją ir kitas kaimynines regiono šalis iš Sirijos pabėgo 4,8 milijono žmonių.

Parodykite savo solidarumą su pabėgėliais (#WithRefugees). Pasirašykite mūsų peticiją. Pasirašykite šiandien


Likite prisijungę. Sekite mus:

Right Petition Text – LT

Parodykite savo solidarumą su pabėgėliais (#WithRefugees).

Pasirašykite mūsų peticiją.

Pasirašykite šiandien

Pin It on Pinterest

X