Birželio 20 visame pasaulyje minima Pasaulinė pabėgėlių diena

© Pabėgėlių priėmimo centras/El Artography

2020 m. Birželio 15 d

Vaikai, stengdamiesi maksimaliai išnaudoti savo vaikystę tremtyje ir toli nuo namų.

Birželio 20 visame pasaulyje minima Pasaulinė pabėgėlių diena

© Pabėgėlių priėmimo centras/El Artography

2020 m. Birželio 15 d

Learn more

Pasaulinės pabėgėlių dienos minėjimas Lietuvoje 2019. Kasmetinis Pasaulinės pabėgėlių dienos minėjimas Pabėgėlių priėmimo centre Rukloje jau tapo tradicija, kuria remia JT Pabėgėlių agentūra (UNHCR).

Piešimas ant veidų, balionai ir klounai – šie užsiėmimai ir linksmybės visiems dalyviams primena, kad vaikai pirmiausiai visada lieka vaikais, nesvarbu iš kur jie atvyko, kur yra ir koks jų teisinis statusas. Kiekvienas vaikas nusipelno nerūpestingos vaikystės.

Rukla priklauso Jonavos rajono savivaldybei, kuri pirmoji iš Lietuvos savivaldybių tapo solidarumo pareiškimo #WithRefugees (#SuPabėgėliais) dalyve. Centras Rukloje kasmet organizuoja Pasaulinės pabėgėlių dienos minėjimus.

Žinomas Lietuvos TV žurnalistas Paulius Skučas atidaro 2019 metų Pasaulinės pabėgėlių dienos šventę.

Pasaulinės pabėgėlių dienos minėjimo Rukloje metu vaikai linksminasi muilo putoje.

Tai 11-oji Pasaulinė pabėgėlių diena UNHCR atstovei Lietuvoje Renatai Kuleš, kuri tradiciškai perteikia Jungtinių Tautų žinutes dėl pasaulinių tendencijų bei pabėgėlių aktualijų.

Pabėgėliai džiaugiasi galėdami paruošti jų šalių tradicinį maistą ir juo pasidalinti šventės metu su lietuviais.

Pasaulinė pabėgėlių diena tapo tradicijų ir kultūrų pažinimo vieta. Lietuviai rodė seną rankų darbo žvakių gamybos tradiciją.

Muilo burbulai visada yra didelis džiaugsmas visiems vaikams, nesvarbu iš kur tie vaikai atvyko.

Bendri užsiėmimai lietuviams ir pabėgėliams tapo gera kasmetinio renginio tradicija. 2019 metais šventės dalyviai šoko ir grojo būgnais kartu.

Ir pabėgėlių ir lietuvių vaikams smagu pasirodyti scenoje.

Basiras iš Afganistano atvyko į renginį su žmona ir vaiku, kuris gimė Lietuvoje. Basiras stebisi, kodėl žmonės vis dar labai nustemba pamatę jį vis dar čia Lietuvoje.

Politikai ir valdžios atstovai renginio metu dalinasi svetingumo, supratimo, pagalbos bei empatijos žinutėmis.

2019 metais būgnininkai šventėje sukūrė puikų ritmą savo rankų darbo instrumentais.

Muilo burbulai visada pasiteisina.

Pasaulinė pabėgėlių diena minima visame pasaulyje siekiant parodyti pabėgėlių stiprybę ir atsparumą. Tai apima ir pabėgėlių vaikus, kurie turi būti apsaugoti nuo sunkumų, susijusių su jų pasitraukimu iš savo namų ir šalies. Bendruomenės visame pasaulyje turi dirbti kartu siekiant užtikrinti, kad vaikai jaustųsi laukiami juos priimančiose šalyse.