UNHCR logo
  • Ziedot
UNHCR logo
  • Search
  • Latvija
  • Menu

Go to country site:

Danmark Eesti Regional site Suomi Island Lietuva Latvija Norge Sverige

Select a language for our global site:

English Français Español عربي
Select a country site:
  • Ziedot
  • Refworld

Share

  • Par mums
    • Augstais Komisārs
    • Kam mēs palīdzam
    • Kur mēs strādājam
    • Skaitļi
    • Publikācijas
    • Nansena Bēgļu balva
    • Prominenti atbalstītāji
    • UNHCR vēsture
  • Ko mēs darām?
    • Aizsardzība
    • Bezvalstniecības izbeigšana
    • Interešu pārstāvēšana
    • Pajumte
    • Inovācijas
  • Ārkārtas situācijas
    • Rohingu situācija
    • Ārkārtas situācija Dienvidsudānā
    • Ārkārtas situācija Eiropā
    • Ārkārtas situācija Irākā
    • Ārkārtas stāvoklis Sīrijā
    • Neatliekamā palīdzība CĀR
    • Venecuēlas situācija
  • Ziņas
  • Latvijas atbalsts
  • Iesaisties
    • Lai neviens nepaliktu ārpusē
    • Pasaules bēgļu diena
  • Tiesiskā palīdzība
Search UNHCR
Close Search
 
  • Home

Atzīmējot ANO 75.gadadienu, aicinām ieklausīties bēgļos

Par godu ANO dienai 24.oktobrī ANO Bēgļu aģentūras pārstāvniecība Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs publicē video, izceļot nepieciešamību ieklausīties bēgļu balsīs un stāstos.

21.10.2020

 

Ahmads Hoseini, 21 gadu vecs jaunietis, bija spiests pamest dzimto Afganistānu pirms gandrīz pieciem gadiem. Šodien viņš ir spējis izveidot jaunu dzīvi Vantā, Somijā, kur strādā par medicīnas darbinieku. Ahmads ir viens no daudzajiem bēgļiem, kuri katru gadu ir spiesti pamest savas mājas kara, konfliktu un vajāšanas dēļ. Pēdējā laikā bēgļu skaits pasaulē ir sasniedzis rekordaugstu rādītāju.

Šogad atzīmējam Apvienoto Nāciju Organizācijas 75 gadu jubileju, izceļot tās ieguldījumu starptautiska miera nodrošināšanā, cilvēktiesību ievērošanas veicināšanā un globālo izaicinājumu risināšanā. Cilvēki, kas ir spiesti bēgt, asi izjūt pašreizējās veselības krīzes, klimata pārmaiņu un arvien pieaugošās nevienlīdzības sekas. ANO Bēgļu aģentūras darbs uz šo globālo norišu fona, nodrošinot, ka ikvienam ir iespēja pieteikties un saņemt drošu patvērumu, ir svarīgāks nekā jebkad iepriekš.

ANO Bēgļu aģentūras pārstāvniecība Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs atzīmē ANO 75 gadu jubileju, piedāvājot video fomātā iepazīt cilvēku, kuri bijuši spiesti pamest mājas un dzimteni, spēku un drosmi.

Video atklās bēgļu stāstus no dažādiem pasaules reģioniem – Sabikas Bangladešā, Tareka Dānijā, Nāmatas Jordānijā un Namo Islandē, kā arī faktus un jaunāko

statistiku par globālo bēgļu situāciju. Atzīmējot ANO 75.gadadienu, ir svarīgi mainīt skatupunktu – no runām par bēgļiem veicināt dialogu ar bēgļiem un ieklausīties tajos.

Dalīties Facebook Dalīties Twitter

 

  • UNHCR Northern Europe
  • UNHCR Global website

© UNHCR 2001-2021

  • Privacy Policy
  • Follow