Prominenti atbalstītāji

Labās gribas vēstnieki

Mūsu labās gribas vēstnieki ir dažas no atpazīstamākajām ANO Bēgļu aģentūras sejām sabiedrībā, to vidū ir aktieri Keita Blanšeta, Bens Stillers un Kristina Deivisa, autori Kaleds Hosseini un olimpiskā peldētāja Jusra Mardini. Ar savu ietekmi, uzcītību un smago darbu viņi ikvienā pasaules nostūrī palīdz vairot izpratni par ANO Bēgļu aģentūru un tās nozīmi.

Pilnu labās gribas vēstnieku sarakstu skatiet šeit (angļu valodā).

Augsta līmeņa atbalstītāji 

ANO Bēgļu aģentūrai palīdz arī citi augsta līmeņa atbalstītāji – to saraksts ir garš. Ar savu ietekmi un iesaisti viņi atbalsta mūsu darbu, pastāvīgi sekmējot līdzekļu vākšanu un veicinot izpratni par bēgļu tēmu, kā arī uzrunājot sabiedrību ar bēgļu pieredzes stāstiem. Pilnu ANO Bēgļu aģentūras augsta profila atbalstītāju sarakstu skatīt šeit (angļu valodā).

Bijusī ANO Bēgļu aģentūras īpašā sūtne Andželīna Džolija – Angelina Jolie – Former Special Envoy for UNHCR

Andželīna Džolija ir veltījusi 20 gadus, atbalstot ANO Bēgļu aģentūru. No 2001. līdz 2012. gadam viņa pildīja Labās gribas vēstnieka pienākumus, savukārt no 2012. līdz 2022. gadam – ANO Bēgļu aģentūras īpašā sūtņa pienākumus.

Kā īpašā sūtne Andželīna Džolija izmantoja savu ietekmi, lai veicinātu izpratni par bēgļiem un atbalstu tiem. Sadarbības laikā ar ANO Bēgļu aģentūru A.Džolija piedalījās vairāk nekā 60 misijās, kurās bija lieciniece cilvēku ciešanām un izturībai, kas kalpoja par pamatu aicinājumiem pēc steidzamiem risinājumiem, lai aizsargātu pārvietoto cilvēku tiesības un drošību.

2022.gada decembrī A.Džolija atkāpās no saviem īpašās sūtnes pienākumiem, lai pievērstu uzmanību plašākiem humanitāriem un cilvēktiesību jautājumiem. Kā vienas no ietekmīgākajām bēgļu tiesību aizstāvēm viņas portfolio arī turpmāk būs bēgļi un piespiedu pārvietošanas jautājumi.