Atvērtība. Cilvēcība. Drošība. Pasaules Bēgļu diena Rīgā

Biedrība “Gribu palīdzēt bēgļiem” un domnīca “PROVIDUS” sadarbībā ar ANO Bēgļu aģentūras Ziemeļeiropas reģionālo biroju, Rīgas Ekonomikas Augstskolas Mediju centru un Sabiedrības integrācijas fondu atzīmēja Pasaules Bēgļu dienu 20.jūnijā, aicinot pasākuma apmeklētājus ļauties piedzīvojumiem, klausoties stāstos, dodoties virtuālā ceļojumā un nogaršojot Tuvo Austrumu ēdienus.   Pasākuma ietvaros notika jau septītā […]

20.06.2017. Pasaules Bēgļu dienai veltīts pasākums. SSE Riga.

Biedrība “Gribu palīdzēt bēgļiem” un domnīca “PROVIDUS” sadarbībā ar ANO Bēgļu aģentūras Ziemeļeiropas reģionālo biroju, Rīgas Ekonomikas Augstskolas Mediju centru un Sabiedrības integrācijas fondu atzīmēja Pasaules Bēgļu dienu 20.jūnijā, aicinot pasākuma apmeklētājus ļauties piedzīvojumiem, klausoties stāstos, dodoties virtuālā ceļojumā un nogaršojot Tuvo Austrumu ēdienus.  

Pasākuma ietvaros notika jau septītā “Dzīvā bibliotēka ar rīdziniekiem, patvēruma meklētājiem un bēgļiem”, ikmēneša pasākumus, kuru aizsāka “Gribu palīdzēt bēgļiem”. Ar saviem patvēruma meklēšanas stāstiem dalījās tie, kuri nokļuvuši Latvijā, savukārt ar atgriešanās stāstiem – tie, kuri no jauna dibina saiknes ar savu vecvecāku dzimteni. Pēc stāstu noklausīšanās visiem apmeklētājiem bija iespējams dalīties ar saviem iespaidiem un emocijām. Viens no klātesošajiem patvēruma meklētājiem teica: “Mūs iedvesmo stāsti par tiem, kuri atgriežas Latvijā, jo viņu piemērs rāda – integrācija uzņemošajā sabiedrībā nenozīmē savas kultūras un valodas atstāšanu novārtā.”

Pasākuma apmeklētāji arī varēja ieskatīties bēgļu nometnes ikdienas dzīvē – ar virtuālu iekārtu palīdzību bija iespēja ‘apmeklēt’ ANO Bēgļu aģentūras administrēto Za’atari bēgļu nometni, kas atrodas uz Sīrijas un Jordānijas robežas.

Tāpat pasākuma bija iespējams iepazīties ar diviem brīnišķīgiem uzņēmējdarbības piemēriem – Humusa Komanda, kas ir sociāls uzņēmums, kurā iesaistīti starptautiskās aizsardzības saņēmēji un kurš specializējas Tuvo Austrumu ēdiena gatavošanā, un Habibi Jewellery, sīriešu ģimenes dibināts rotaslietu uzņēmums. 

Latvija ratificēja 1951.gada bēgļu konvenciju pirms 20 gadiem – 1997.gada 19.jūnijā. Lai gan joprojām pastāv būtiski izaicinājumi, pasākumā tika atzīmēts, ka Latvija ir spērusi nozīmīgus soļus patvēruma sistēmas pilnveidošanai, un Pasaules Bēgļu dienas atzīmēšana kalpo par atgādinājumu, ka kopīga virzība uz labklājības veicināšanu un saliedētību ir galvenā atslēga turpmākai attīstībai.