ANO Bēgļu aģentūra uzsāk 2015. gada Pasaules bēgļu dienas kampaņu

Bēglis ar puisēnu priecīgi smaida.

2015. g. 4. jūnijs

ANO Bēgļu aģentūra (UNHCR) sāks savu ikgadējo Pasaules bēgļu dienas kampaņu otrdien, izplatot vairākus videoklipus ar atbalstošām slavenībām, kuras vēsta par bēgļu situācijas cilvēcisko pusi. Šogad kampaņa vēlas piesaistīt ciešāku cilvēku uzmanību šim stāstam, parādot bēgļus kā ikdienišķus cilvēkus, kuri dzīvo ārkārtējos apstākļos.

Videoklipos ir redzams UNHCR Labas gribas vēstnieks un bestselleru autors Hāleds Hoseinī, tāpat arī fotogrāfe un supermodele Helēna Kristensena, dziedātājs un komponists Mahers Zains un aktieris Jangs Vūsangs. Videoklipi ir ierakstīti pavisam nesen, apmeklējot bēgļu nometnes, un tajos katrs atbalstītājs skatītājus iepazīstina ar vienu bēgli un viņa stāstu. Šos videoklipus, kā arī citus bēgļu stāstus jūs varat atrast UNHCR kampaņas lapā: www.refugeeday.org. Vairāk bēgļu stāstus no Ziemeļeiropas jūs varat atrast, apmeklējot UNHCR reģionālo interneta mājaslapu.

Atceroties Kolumbijā piedzīvoto, Helēna Kristensena saka:

“Iepazīstot šīs pārsteidzošās ģimenes, es sapratu – lai gan viņiem ir nācies pamest visu un bēgt no savām mājām, viņiem ir daudz tādu pašu cerību un sapņu kā mums. Viņi nav zaudējuši savu identitāti, savas prasmes un aizrautību. Viss, ko viņi vēlas, ir atgriezties normālā dzīvē.”

Papildus šiem jaunajiem klipiem no notikumu vietām, autors Nīls Geimens, aktieris Deivids Morisejs un atrise Emma Tompsone stāstīs par sastaptajiem bēgļiem un bēgļiem savās ģimenēs. Pasaules bēgļu dienā 20. jūnijā vēl citi UNHCR atbalstītāji, ieskaitot aktieri, modeli un bēgli Gēru Dveiniju un aktrises Kristīnu Deivisu un Ketu Grehemu, pavadīs laiku kopā ar bēgļiem un piespiedu kārtā pārvietotajām ģimenēm.

Šis augsta līmeņa atbalsts ir daļa no vispasaules kampaņas 2015. gada Pasaules bēgļu dienas atzīmēšanai. UNHCR biroji 120 valstīs plāno dažādus pasākumus, ieskaitot filmas “Salam Neighbor” pirmizrādi Vašingtonā, bet Latvijā – īpašu zviedru filmas “Nice People” seansu un pikniku patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā “Mucenieki”.

UNHCR atzīmēs 2015. gada Pasaules bēgļu dienu uz daudzu konfliktu fona, kas izraisījis piespiedu kārtā pārvietoto cilvēku skaita pieaugumu, kā arī neiecietības un ksenofobijas vilni daudzviet pasaulē.

Gaidot UNHCR kampaņas sākumu, Augstais komisārs bēgļu jautājumos Antonio Guterešs saka:

“ Visā pasaulē mēs redzam ģimenes, kuras bēg no vardarbības. Skaitļi ir milzīgi – taču mēs nedrīkstam aizmirst, ka šie cilvēki ir mātes un tēvi, meitas un dēli. Viņi dzīvoja vienkāršas dzīves, līdz karš piespieda viņus doties bēgļu gaitās. Pasaules bēgļu dienā ikvienam ir jāatceras, kas mūs visus vieno – tas ir mūsu kopīgais cilvēcīgums.”

 

Kontakti

Lai piekļūtu apjomīgākai informācijai un iegūtu UNHCR augstā līmeņa atbalstītāju un labas gribas vēstnieku fotogrāfijas, lūdzu sazinieties ar:

Koko Kembelu no Globālās labas gribas vēstnieku programmas: [email protected]

 

Kontaktpersonas informācijai par Pasaules bēgļu dienas kampaņu un Aicinājumu rīkoties:

Marku Aikomus

ANO Bēgļu aģentūras vecākais reģionālais ārējo attiecību speciālists un pārstāvis Ziemeļvalstīs

Tel.: +46(0)708 99 01 69

[email protected]

 

30 sekunžu sabiedrisko attiecību paziņojumi:

Helena Christensen

Khaled Hosseini

 

Par Pasaules bēgļu dienu 2015. gada 20. jūnijā

Pasaules bēgļu dienā (20. jūnijā) UNHCR piemin to vairāk nekā 50 miljonu cilvēku spēku un izturību, kuri visā pasaulē bijuši spiesti doties bēgļu gaitās kara vai cilvēktiesību pārkāpumu dēļ.

Ikdienišķi cilvēki, kuri dzīvo ārkārtējos apstākļos: 2015. gadā mūsu Pasaules bēgļu dienas kampaņas mērķis ir tuvināt auditoriju bēgļu vēstījuma cilvēciskajai pusei, izplatot piespiedu kārtā pārvietoto cilvēku stāstus par cerību un izturību. Šie stāsti izcels kopīgās saiknes starp auditoriju un bēgļiem, repatriantiem, iekšēji pārvietotajām personām un pārvietotajiem bēgļiem.

Mūsu kampaņas mikrolapā www.refugeeday.org  ir atrodami bēgļu stāsti, kuros viņi paši savos vārdos apraksta savas aizraušanās un intereses, citastarp pavārmākslu, mūziku, dzeju un sportu. Ar viņu liecībām mēs vēlamies parādīt, ka tie ir ikdienišķi cilvēki, kuri dzīvo ārkārtējos apstākļos. Mēs aicinām auditoriju dalīties šajos stāstos ar draugiem un ģimenēm.