Pagulasnoored nautisid Topu laagris Eesti suve

Kirjutanud Maris Sander
Fotod teinud Annela Samuel

24. august 2020

Pagulasnoored nautisid Topu laagris Eesti suve

Kirjutanud Maris Sander
Fotod teinud Annela Samuel

24. august 2020

Eesti Pagulasabi iga-aastases suvelaagris saavad pagulaslapsed kogeda Eesti suve nii, nagu teisedki Eesti lapsed.

Möödunud nädalal korraldas Eesti Pagulasabi Topu Puhkemajas juba kolmanda suvelaagri Eestisse mujalt elama kolinud lastele. Haridus- ja Teadusministeeriumi toel said pagulas- ja sisserännanu taustaga lapsed koos kohalike lastega veeta Marieli, Annela ja Jameela juhendamisel kolm päeva imeilusas Eestimaa looduses.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Suvelaagrid on Põhja-Euroopa lastele mälestusväärsed kogemused, kust võib leida nii uusi sõpru kui ka veeta väga toredalt oma suvevaheaega. Paljudel pagulaslastel ei ole just väga palju võimalusi oma suve huvitavalt sisustada, ent Eesti Pagulasabi initsiatiiv aitabki just seda tühimikku täita.

Laagris pakuti lastele erinevaid tegevusi, näiteks võimalust tegeleda erinevate kunstivormidega. Nii külastasid nad ühel päeval graafik Naima Neidre stuudiot, kus õppisid taimedega kunsti tegema ning disainisid omale ise kotid.

Veel mängiti loodusbingot, kus tuli leida erinevaid taimi, kive jne. Lapsed tegid küpsisetorti, mängisid sportmänge ja ujusid. Laagri viimasel päeval oli kunstitööde näituse avamine, kuhu tulid ka külalised.

Paljud pagulaslapsed elavad linnades paneelmajades, nii et nende jaoks oli vabas looduses aja veetmine väga väärtuslik kogemus. Lapsed said ka lihtsalt palju batuudil möllata, kiikuda, jalgpalli mängida ja saunas käia. Just niisama õues olemine ja jooksmine ongi neile kõige tähtsam, arvas üks juhendaja Annela Samuel.

UNHCR aitab Eestis pagulaste lõimimisele kaasa mitmel moel, töötades nii valitsusasutuste kui ka teiste organisatsioonidega, sealhulgas toetades Eesti Pagulasabi tegevusi.