Lietuva skyrė 50 tūkstančIų eurų paramą UNHCR padėti Ukrainoje namus priverstinai palikusiems asmenims

Praeitų metų gruodžio pabaigoje Lietuvos Respublika pervedė 50 tūkstančIų eurų Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūrai (UNHCR), siekdama paremti organizacijos veiklą Ukrainoje padedant šalies viduje perkeltiems asmenims. Tai yra vienas didžiausių Lietuvos įnašų UNHCR humanitarinei veiklai paremti.

Inu Lipcanu (centre, dėvintis beisbolo kepuraitę) Ukrainos UNHCR Mariupolio biuro vadovas, apsilankė pas vietinius gyventojus Avdejevkos mieste, Donecko srityje, kurių namai buvo sugriauti apšaudant artilerijos sviediniais. © JTVPK/Markiian Lyseiko

UNHCR dėkoja Lietuvai už šią svarbią ir tinkamu laiku suteiktą pagalbą, kuri prisidės prie asmenų,  priverstų pasitraukti iš namų dėl konflikto Ukrainoje,  apsaugos ir pagalbos jiems teikimo. ”Ši finansinė parama yra ypač svarbi ir suteikta laiku, nes žiemos laikotarpis kelia daug iššūkių daugeliui be namų likusių žmonių. Esame labai dėkingi už šią svarbią pagalbą, kurią siekiama padėti paramos laukiantiems Ukrainos žmonėms‘’ , sako Pia  Prytz Phiri , UNHCR atstovė Šiaurės Europos regionui.

Ukrainos Vyriausybės duomenimis, šalies viduje perkeltųjų asmenų skaičius gali siekti nuo 659 000 iki  921 000 asmenų. 2014 metų gruodį UNHCR,  vykdydama platesnę Jungtinių Tautų iniciatyvą šio regiono poreikiams tenkinti bei gavusi de fakto valdžios saugumo garantijas, įkūrė savo padalinį Donecke.

UNHCR padeda vietos valdžiai ir pilietinei visuomenei, taip pat teikia pagalbą labiausiai pažeidžiamiems asmenims. Ši pagalba apima antklodžių, striukių, sustiprintų plastikinių lakštų greitam langų ir stogų remontui  Donecke, paskirstymą.

UNHCR yra susirūpinusi dėl asmenų, gyvenančių Vyriausybės nekontroliuojamuose teritorijose, situacijos. Sąlygos šiose regionuose blogėja kasdien ir gali virsti didele ir ilgalaike humanitarine krize. Dėl šios priežasties UNHCR ragina suteikti daugiau paramos krizės ištiktiems žmonėms Ukrainoje šiais metais.

UNHCR veikla didžiąja dalimi finansuojama iš savanoriškų įnašų, daugiausiai gautų iš valstybių.  2014 metais UNHCR gavo 3,3 milijardus JAV dolerių įmokų, iš kurių 3,2 milijardai JAV dolerių buvo skirti vyriausybių ar privačių rėmėjų.