Norvegai ir pabėgėliai demonstruoja, ką reiškia puikus bendradarbiavimas

Šiaurės Norvegijoje, vos piečiau poliarinio rato, Mu i Rana noriai pasitinka pabėgėlius.

Vaikinukas iš Sirijos repuoja drauge su norvegų grupe Mu i Ranoje (Norvegija): „Tikiu, kad galiu iš atminties ištrinti visus karo aidus“. Nuotrauka: UNHCR/Max-Michel Kolijn

Šiaurės Norvegijoje, vos piečiau poliarinio rato esanti Mu i Rana žavi kvapą gniaužiančiais gamtos vaizdais, svetingumu ir darbų pasiūla, nors ji labai toli, ten tikrai šalta ir dauguma nieko apie ją nėra girdėję.

„Čia, Norvegijos šiaurėje, gyventojų skaičius pastaruosius 50 metų mažėja“, – teigia vietinio suaugusiųjų mokymo centro vadovė Merete Torsteinsen. – „Noriai priimame pabėgėlius ne tik todėl, kad esame draugiški, bet ir todėl, kad mums jų labai reikia, siekiant užtikrinti regiono gyvavimą. Turime ir darbo, ir vietos – trūksta tik žmonių.“

Iniciatyvos „Duokite darbo“ autorius ir įgyvendintojas Aimanas Shaqura yra prieš 27 metus į Norvegiją atvykęs pabėgėlis palestinietis, įkūręs nuosavą verslą ir tapęs sėkmingu verslininku. Naujausio jo projekto, iniciatyvos „Duokite darbo“, tikslas – padėti plėsti ryšius į Norvegiją atvykusiems ir daug gebėjimų turintiems pabėgėliams, kokiu kažkada buvo ir jis pats, suteikiant jiems galimybę tinkamu laiku, tinkamoje vietoje parodyti, ką sugeba.

Aimanas Shaqura scenoje renginio „Duokite darbo“metu. „Padedame susitikti žmonėms, kurie šiaip nesusitiktų.“ Nuotrauka: UNHCR/Max-Michel Kolijn

 

Aimanui atvykus į Mu i Raną ir pasiūlius surengti darbo pasiūlos ir ryšių plėtros mugę, jo idėja buvo priimta labai palankiai, nes vietos bendruomenė, pabėgėliai bei verslininkai iškart suprato, kad ji yra naudinga visoms susijusioms šalims. Visi ėmėsi bendruomeninio darbo pagal seną norvegų talkos (norv.dugnad) tradiciją – geram tikslui savanoriškai skirti savo laiką arba lėšas.

„Padedame susitikti žmonėms, kurie šiaip nesusitiktų – padedame jiems užmegzti ryšius, susirasti darbą ir visiems drauge puikiai praleisti laiką“, – pasakoja Aimanas Shaqura.

Vietos floristas padovanojo gausybę gėlių, buvo gauta 200 kg aukščiausios rūšies lašišos, savo paslaugas pasiūlė vietos muzikantai ir iškalbūs tobulėjimo motyvatoriai, dalyvavo daugiau kaip 30 įmonių atstovai, buvo vaišinamasi vietos pabėgėlių ir viešbučio darbuotojų garsiam virtuvės šefui padedant pagamintu ir patiektu maistu – vakaras prestižiniame miesto viešbutye, kuriame dalyvavo daugiau nei 400 žmonių, tikrai nusipelno aukščiausios klasės įvertinimo.

Ryšių plėtros renginiu buvo siekiama ne tik sukurti darbo vietas. Čia užsimezgė naujos draugystės ir įrodyta, kiek daug Mu i Ranos bendruomenė ir pabėgėliai gali nuveikti drauge.

 

Mu i Ranos bendruomenės renginys, kuriame susitiko pabėgėliai ir vietos verslininkai. Nuotrauka: UNHCR/Max-Michel Kolijn